• Obecnie brak na stanie
Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
search
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2
 • Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2

Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2

79,00 zł

Bananowiec Musa Basjoo sadzonki C2

Ilość
Obecnie brak na stanie

Przedmiotem aukcji są sadzonki

Bananowiec Musa basjoo

wys ok 40-60cm

 • Na dole aukcji real foto
 • UWAGA - przy dużych przymrozkach bananowców nie wysyłamy, jeżeli temperatura jest ok 0st -wysyłamy normalnie + do paczki jest wkładany ogrzewacz na 40godzin dzięki temu sadzonki są bezpiecznie dostarczane.
 

Urok i czar bananowców polega na tym, że ich widok niechybnie przywołuje obraz gorących krain, ciepłych dni i egzotycznych podróży. Dobierając odpowiedni gatunek i poświęcając bananowcom trochę czasu możemy tak na dobrą sprawę cieszyć się egzotycznym widokiem od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni. Niektóre odmiany bananowców potrafią wybaczyć nawet małe przymrozki. Nie wyrządzą im wielkiej krzywdy.

Musa Basjoo jest bananowcem, który w naszych warunkach rozrasta się do dość wysokich kęp. Pojedyncze rośliny w kępie mogą dorastać do 4-5m. Przez cały okres wegetacji utrzymuje jednolitą, zieloną barwę.

 

Kwiatostan produkuje kwiaty męskie i żeńskie, a jego długość może dochodzić do jednego metra. Po zapyleniu formują się na nim żółtozielone owoce wielkości 5-10 cm. Nie są trujące, ale też nie są jadalne, ponieważ są łykowate i zawierają dużą ilość twardych nasion

Musa basjoo możemy uprawiać w dużej donicy, zimując go w cieple bądź w zimnej i ciemnej piwnicy. Można go również uprawiać posadzonego sezonowo do gruntu. W takim wypadku jesienią roślinę należy wykopać-ma ona kłącze podobne do paciorecznika, więc nie stanowi to większego problemu. Kłącze można przechować wraz z pseudo-kłodziną lub bez niej. Liście należy w obu wypadkach usunąć.

 

Bez względu na to jaki typ uprawy jest prowadzony bananowiec japoński wymaga stanowiska w pełnym słońcu, ewentualnie lekko zacienionego, żyznej i przepuszczalnej gleby, dużych ilości wody i składników odżywczych.

Rozmnażanie tego gatunku jest bardzo proste, można je przeprowadzić oddzielając młode odrosty korzeniowe, jednak należy je usuwać blisko rośliny matecznej.

 

Poniższe zdjęcie pokazuje przykładowe nasze sadzonki które znajdują sie w doniczkach

(real foto z 06.2024)

 • wysokość sadzonki podajemy zawsze nad ziemią (doniczka nie jest wliczana do wysokości)
 • Po otrzymaniu sadzonki proszę przez 14 dni roślinę nie wystawiać na bezpośrednie światło słoneczne
 • Pierwsze wiosenne liście bananowców są bardzo wrażliwe i często ulegają poparzeniom i uszkodzeniom. Nie ma to wpływu na dalszy rozwój rośliny. Liście bananowca są bardzo delikatne, trzeba mieć na uwadze że pomimo dobrego pakowania liście mogą się uszkodzić, rozerwać - jest to zupełnie normalne. Przyrost tych bananowców jest na tyle imponujący że liści które widzisz na zdjęciu nie będzie za max 2 miesiące (zostaną zastąpione nowymi - większymi). Uszkodzenia mechaniczne liści nie podlegają reklamacji.
 
 

Jesteśmy podmiotem profesjonalnym zarejestrowanym w rejestrze PIORiN pod numerem PL-18-13-5637. Sprzedawane przez nas rośliny posiadają paszporty.

 
13623646841

Opis

Rodzaj rośliny
Bananowiec
Roślina w postaci
2-3L
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.