• Obecnie brak na stanie
Brugmansja datura różowa Pink P9
search
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9
 • Brugmansja datura różowa Pink P9

Brugmansja datura różowa Pink P9

39,00 zł

Brugmansja datura różowa Pink P9

Ilość
Obecnie brak na stanie

Przedmiotem aukcji jest sadzonka

Brugmansja datura różowa Pink

(Brugmansia)

wys ok 10-20cm

 • Na dole aukcji real foto
 

Brugmansja jest wspaniałą rośliną pochodzącą z obszarów podzwrotnikowych Ameryki Środkowej i Południowej. Należy do rodziny psiankowatych i jest blisko spokrewniona z bieluniem (Datura). Dawniej zaliczana była do rodzaju bieluń (Datura) i nadal często bywa nazywana bieluniem lub daturą drzewiastą.

Największą ozdobą tej rośliny są trąbkowe, intensywnie pachnące i bardzo duże kwiaty, dlatego spotkać się możemy z nazwą trąby anielskie. Okazałe rośliny zwłaszcza w pełni kwitnienia robią niesamowite wrażenie. Umieszczone w ogrodzie, na tarasie czy balkonie bez wątpienia będą przyciągać wzrok.

 

Brugmansja jest rośliną wieloletnią. Może mieć formę niewielkiego drzewa lub krzewu i osiągać do 4 m wysokości. Z wiekiem starsze, zgrubiałe pędy drewnieją i szybko się rozrastają, tworząc rozłożystą i rozgałęzioną koronę. Duże, o długości do 30 cm, jajowate liście, często gęsto pokryte włoskami, ułożone naprzemianlegle wzdłuż łodygi. W czerwcu pojawiają się okazałe, zwisające kwiaty w kształcie trąbki, u niektórych odmian mogą mieć nawet 50 cm długości. Większość ma bardzo intensywny, ale przyjemny zapach, który jest najbardziej wyczuwalny w godzinach wieczornych. Brugmansja kwitnie bardzo długo, od początku lata aż do późnej jesieni.

 

Odpowiednie do jej uprawy podłoże musi być żyzne, próchnicze, bogate w składniki pokarmowe, szybko nagrzewające się. Najlepiej średnio wilgotne, ale powinno być lekkie i przepuszczalne, z domieszką piasku. Lubi stanowiska słoneczne lub lekko zacienione. W pełnym słońcu kwitnienie będzie bardziej efektowne, ale tylko wtedy, gdy zapewnimy jej stale wilgotne podłoże. Doskonale znosi wysokie letnie temperatury i silne nasłonecznienie, ale musimy pamiętać o regularnym jej podlewaniu, nawet dwa razy dziennie. W przeciwnym wypadku roślina może gubić liście i pąki kwiatowe. Należy wybierać miejsca osłonięte, w których nie będzie narażona na silny wiatr. Brugmansja jest wrażliwa na niskie temperatury i w naszym klimacie musi być zimowana w pomieszczeniu, gdzie temperatura nie spada poniżej 0°C.

 

Poniższe zdjęcie pokazuje przykładowe nasze sadzonki które znajdują sie w doniczkach

(real foto z 04.2024)

 • wysokość sadzonki podajemy zawsze nad ziemią (doniczka nie jest wliczana do wysokości)
 • Ze względu na transport po otrzymaniu wysyłki sadzonki będą potrzebowały 2-3 dni na podniesienie liści
 
 

Jesteśmy podmiotem profesjonalnym zarejestrowanym w rejestrze PIORiN pod numerem PL-18-13-5637. Sprzedawane przez nas rośliny posiadają paszporty.

 
14096815386

Opis

Rodzaj rośliny
Datura
Roślina w postaci
0,5-1L
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.